UnJpeg odzyskuje skompresowane obrazy

Narzędzie do odzyskiwania obrazów w formacie JPEG poddanych kompresji, zaprezentowała w ostatnim czasie firma Agressive Imaging. Twórcy zapewniają, iż aplikacja jest w stanie odzyskać do 98 % danych oryginalnego obrazu.

UnJpeg może się przydać użytkownikom pracującym z obrazami w formacie JPEG, które zostały poddane kompresji. W większości przypadków są to pliki publikowane na stronach WWW, w przypadku których brak jest dostępu do oryginalnego rozmiaru i co za tym idzie jakości.

Program działa w oparciu o analizę danych pliku JPEG oraz inteligentne metody heurystyczne. Przy procesie 'odbudowywania' oryginalnego obrazu, wykorzystywana jest również interpolacja. Użytkownik ma ponadto możliwość manualnego sterowania ustawieniami aplikacji, w celu osiągnięcia możliwie jak najbardziej pożądanego efektu.

Obecnie, UnJpeg dostępny jest dla platformy Windows 95, 98, NT, 2000, ME i XP i kosztuje 150 USD. Na stronie producenta znajdziemy również krótką demonstrację działania programu na kilku przykładowych, skompresowanych plikach JPEG.

Więcej informacji: http://www.unjpeg.com


Zobacz również