Unbox - filmy od Amazon.com

Sklep internetowy Amazon.com uruchomił serwis filmowy, w którym dostępne są m.in. programy telewizyjne, seriale, wideoklipy oraz filmy fabularne (zarówno klasyka, jak i najnowsze przeboje kinowe). Za pobranie pliku zapłacić trzeba od 7,99 do 14,99 USD.

Dostępne w serwisie filmy oglądać można jedynie na ekranie komputera wyposażonego w system Windows XP lub na przenośnych odtwarzaczach wideo, obsługujących system DRM Microsoftu (klient, który zdecyduje się na zakup danego pliku, otrzyma dwie wersje filmu - standardową oraz zoptymalizowaną do odtwarzania na urządzeniach przenośnych).

Amazon.com przewidział dwa rodzaje zakupów - film lub program można albo kupić albo jedynie wypożyczyć (za 3,99 USD w przypadku filmu fabularnego). W tym drugim wariancie klient pobiera plik, który jest zabezpieczony czasowo (tzn. że można go odtwarzać tylko przez pewien czas).

W serwsie dostępne są m.in. seriale "Star Trek" oraz "CSI" (w Polsce wyświetlany jako "Kryminalne zagadki Las Vegas"). Wśród filmów fabularnych na początek znalazły się m.in. "Inside Man", "Failure to Launch", "Walk the Line" oraz "V is for Vendetta".

Z okazji uruchomienia serwisu przygotowano kilka ofert promocyjnych - m.in. możliwość darmowego pobrania jednego programu telewizyjnego (niezbędne jest do tego zarejestrowanie się) oraz promocyjne ceny na niektóre seriale. Zakupów w serwisie Unbox na razie dokonywać mogą jedynie mieszkańcy USA.

Więcej informacji: Unbox.