Uncharted 3 Drake's Deception - czym nas zachwyci?

Uncharted 3 to trzecia odsłona słynnej serii gier na PlayStation 3,w której przyjdzie się nam wcielić w Nathana Dreak'a. Jakie nowości przygotowali dla nas twórcy? Co zmieni się kolejnej części tej przygodówki?

W Uncharted 3 główny bohater będzie musiał odnaleźć Irem - mityczne, pustynne miasto. W tym właśnie celu uda się na piaski Ar-Rab al-Chali, gdzie spędzi przynajmniej połowę czasu gry.

W podróżach Nathana będzie mu towarzyszył wieloletni przyjaciel, nauczyciel i mentor - sympatyczny Victor Sullivan, co już jest sporą zmianą. Gość do tej pory obecny był przecież bardziej jako "tło" niż jako realny bohater związany z rozgrywką.

Oprócz tego w Uncharted 3 zobaczymy także Chloe Frazer oraz Elenę Fisher. Nie wiadomo na razie dokładnie jakie konkretnie role odegrają wszystkie wymienione tu postacie. Jedno jest pewne - będą zdecydowanie bardziej widoczne niż w poprzednich odsłonach.

Wspomniałem przed chwilą, że duża część rozgrywki toczyć się będzie na pustyni Ar-Rab al-Chali. Nathan będzie tu miał do załatwienia sporo spraw. Twórcy obiecują, że miejsce to będzie w stu procentach dopracowane. By tak się stało, kilku wysłanników studia Naughty Dog udało się na granicę Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Uncharted 3 Drake's Deception - czym nas zachwyci?

Uncharted 3 zaoferuje graczom sporo nowych rozwiązań i opcji

To właśnie tam obserwowali oni zachowanie się poszczególnych elementów otoczenia, których wbrew pozorom jest sporo. Poruszanie się piasku na silnym i słabym wietrze, zwodnicze fatamorgany i wszechogarniająca pustka - tego wszystkiego doświadczyć mamy w trakcie rozgrywki w Uncharted 3.

Dość ciekawie przedstawia się także zmiana mechaniki poruszania się postaci. Chodzi tu zarówno o standardowe wędrówki naszego bohatera po świecie Uncharted 3 jak również o samą walkę.