Undercover 3 namierzy skradzionego MacBooka

Firma Orbicule opublikowała trzecią wersję programu Undercover. W przypadku kradzieży notebooka ze znakiem jabłka, aplikacja może sfotografować złodzieja, a także z dużą precyzją zlokalizować położenie sprzętu.

Dzięki oprogramowaniu firmy Orbicule, posiadacze laptopów firmy Apple mają większe szanse na odzyskanie sprzętu w przypadku jego kradzieży. Każdy użytkownik Undercover 3 otrzymuje numer identyfikacyjny notebooka, który należy podać producentowi aplikacji po utracie sprzętu. Jeśli złodziej podłączy laptopa do sieci za pomocą Wi-Fi firma Orbicule określi jego położenie z dokładnością od 10 do 20 metrów, dzięki technologii pozycjonowania Skyhook Wireless.

Gdy skradziony MacBook zostanie podłączony do Internetu, oprogramowanie Undercover uruchomi kamerę internetową w celu wykonania zdjęć jego aktualnego użytkownika. Zapisze także zrzuty ekranowe, które wraz ze zdjęciami zostaną przesłane na serwery firmy Orbicule.

Undercover symuluje ponadto awarię komputera, aby wymusić na złodzieju zgłoszenie się do serwisu. Gdy symulujący usterkę MacBook zostanie podłączony do Internetu w innym miejscu, wyświetli informację o tym, że sprzęt pochodzi z kradzieży. Firma Orbicule przewidziała nagrody dla każdego uczciwego "znalazcy". W przypadku, gdy skradziony notebook z zainstalowanym programem Undercover 3 nie zostanie odzyskany producent zobowiązuje się do zwrócenia kosztów licencji aplikacji.

Undercover w wersji 3 wymaga do działania systemu Mac OS X 10.4 lub nowszego. Program działa zarówno na Makach z PowerPC, jak i na wyposażonych w procesory Intela. Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie producenta.