Universe at War: Earth Assault wykorzysta Games for Windows - Live

Sega oświadczyła, że ich nowa produkcja Universe at War: Earth Assault będzie wykorzystywać usługę Games for Windows - Live. Oznacza to możliwość wspólnego grania osób korzystających zarówno z PC jak i Xboxa 360.

Earth Assault ma być skonstruowana w taki sposób, aby zapewnić bezproblemowe granie na obydwu platformach. Przypomnijmy, że usługa Games for Windows - Live jest jedną z ciekawszych propozycji oferowanych przez nowy system operacyjny - Vistę. Umożliwia ona łączenie się w trybie multiplayer osób korzystających z PCtów jak i nowego Xboxa.

Niestety, na razie lista produkcji wykorzystujących tę funkcję jest mizerna i liczy zaledwie jeden tytuł, Shadowrun. Jeśli informacje podane przez Segę okażą się prawdziwe, to Universe at War: Earth Assault będzie drugą grą wykorzystującą usługę.

Przypomnijmy, że Earth Assault będzie pierwszym RTSem z serii Universe at War produkowanym przez firmę Petroglyph. Gra zbudowana będzie podobnie do poprzedniego, słynnego tytułu producenta, Star Wars: Empire at War. Tym razem gracz dostaje wybór bronienia Ziemi przed najazdem obcych bądź też wcielenia się w jedną z próbujących ją skolonizować ras.

Premiera w wersji na PC wyznaczona jest wstępnie na zimę 2007. Wersja na Xboxa 360 ma zostać wydana na początku roku 2008.