University Rover Challenge: Polacy ponownie najlepsi!

Po raz kolejny zawody University Rover Challenge wygrał polski łazik marsjański. Skonstruował go ośmioosobowy zespół Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej.

Zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge rozgrywane w USA na pustyni w stanie Utah zwyciężyła drużyna Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej. Kolejne miejsca na podium zajęły WSU Everett Engineering Club z Washington State University i Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego.

"Wróciliśmy przed chwilą z ceremonii rozdania nagród, ostatnie dni były ciężkie, pracowaliśmy do późna, ale było warto. Legendary IV pokonał konkurencję i zyskał miano najlepszego łazika na świecie. Gratulujemy wszystkim polskim zespołom, które uczestniczyły w konkursie i pokazały potencjał polskiej nauki" - mogliśmy przeczytać na facebookowej stronie drużyny Legendary Rover Team.

W sumie w zawodach uczestniczyło 30 zespołów, w tym 7 z Polski. Do finałowej rozgrywki weszło 14 zespołów, wśród których znalazło się aż 5 polskich. Zajęły one następujące miejsca: Raptors z Politechniki Łódzkiej – 5 miejsce, #next Team z Politechniki Białostockiej – 7 miejsce, PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej – 10 miejsce.

Na koniec warto dodać, że już we konstruktorzy łazików powalczą o wygraną w zawodach European Rover Challenge 2016, które odbędą się Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce.