Uniwersalna stacja dokująca

Firma Mobility Electronics specjalizująca się w produkcji komputerowych akcesoriów zaprezentowała stację dokującą przeznaczoną dla większości dostępnych na rynku komputerów przenośnych.

Firma Mobility Electronics specjalizująca się w produkcji akcesoriów do urządzeń przenośnych, zaprezentowała uniwersalna stację dokującą, którą można stosować z prawie dowolnym notebookiem. Dzięki EasiDock 5000 użytkownicy będą mogli zwiększyć funkcjonalność notebooka do oferowanej przez desktopy.

Urządzenie nie przypomina tradycyjnej stacji dokującej lecz posiada kształt zbliżony do obudowy typu "wieża". Tak duże wymiary pozwalają na zainstalowanie w 5,25-calowych "wnękach" kilku pełnowymiarowych urządzeń oraz 3 kart PCI. Poprzez zainstalowane złącza (USB, PS/2, czy port szeregowy) możliwe jest też podłączanie dodatkowych urządzeń peryferyjnych. W EasiDock 5000 znalazło się także miejsce dla 4-kanałowego kontrolera IDE oraz dla dwóch złącz wideo. Opcjonalnie w zestawie instalowana jest karta sieciowa.

Dzięki opatentowanej technologii "PCI Split Bridge" stacja wymienia dane z notebookiem z prędkością 1,25 Gb/s. Cenę urządzenia ustalono na 599 USD.


Zobacz również