Uniwersalne nagrywanie z Sony

W ciągu kilku najbliższych dni w polskich sklepach powinna pojawić się nowa, multiformatowa nagrywarka DVD firmy Sony.

Sony RDR-GX7

Sony RDR-GX7

Urządzenie, oznaczone symbolem RDR-GX7, pozwala na zapis krążków DVD-R/-RW oraz DVD+R/+RW. Zastosowano w nim "inteligentną kontrolę kamery" - funkcję współpracy z kamerami cyfrowymi, z której firma jest szczególnie dumna. W momencie podłączenia kamery do nagrywarki za pośrednictwem interfejsu FireWire uruchomiony zostaje przyjazny w obsłudze graficzny interfejs użytkownika. Aby przegrać film z kasety na płytę wystarczy nacisnąć jeden przycisk. To jednak nie wszystko - przed dokonaniem zapisu użytkownik może edytować materiał w dość szerokim zakresie.

Wysoką jakość zapisu i odtwarzania materiału wideo ma gwarantować znany już z wyższych modeli odtwarzaczy DVD, 12-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy pracujący z częstotliwością 108 MHz. Dodatkowo układ ten wspomaga system Noise Sharped Viedeo (poprawia ostrość i redukuje szumy obrazu) oraz Motion Adaptive FNR. Oba te systemy mają poprawiać sygnał dostarczany do nagrywarki, co powinno zaowocować lepszą jakością zapisu. Nagrywanie może odbywać się z użyciem systemu Variable Bit Rate, który w zależności od specyfiki nagrywanej sceny przeznacza na jej zapis mniej lub więcej powierzchni dyskowej. Zdaniem producenta, jakość odtwarzania obrazu oferowana przez RDR-GX7 jest porównywalna z tą, jaką zapewniają najwyższej klasy odtwarzacze DVD Sony, takie jak DVP-S9000ES czy DVP-NS999ES.

Sony przygotowało dla nagrywarki zaawansowanego pilota zdalnego sterowania oraz specjalne menu ekranowe oparte na elementach graficznych. Użytkownik może np. samodzielnie stworzyć do 99 skrótów do programów, którym przypisane zostaną miniaturowe obrazki. Dodatkowo program telewizyjny może być pobierany bezpośrednio z telegazety.

Cena urządzenia wyniesie ok. 5000 PLN.


Zobacz również