Uniwersytet Warszawski - zalało serwery uczelni, USOSweb nie działa

W skutek ulewnych deszczów, które przeszły nad Warszawą ucierpiała infrastruktura informatyczna Uniwersytetu Warszawskiego.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych nad Warszawą przeszły ulewne deszcze. Zalane zostały drogi i liczne budynki, ogromna ilość wody sprawiła, że konieczne było również wyłączenie jednej ze stacji metra. Jak się okazuje wśród "ofiar" wczorajszej nawałnicy znalazł się Uniwersytet Warszawski.

Jak donosi dziennikarz Łukasz Jankowski, woda, która spływała ulicami zalała również serwery UW. Infrastruktura informatyczna uczelni została poważnie naruszona, systemy USOSweb i archiwum nie działają. Niestety nie wiadomo jak poważne są uszkodzenia i jak długo mogą potrwać naprawy. Władze UW wciąż nie skomentowały sprawy.

Zobacz również:

  • Jesteś entuzjastą Notion? Dołącz do polskiej społeczności podczas oficjalnego launchu Notion Polska

Jak przekazał rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej - mł. bryg. Karol Kierzkowski, wczorajsza ulewa w stolicy sprawiła, że strażacy otrzymali prawie 700 zgłoszeń. Choć straty finansowe będą zapewne ogromne, to na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

Zobacz również: Serwery Google nie wyrabiają - kopia zapasowa w ograniczonym zakresie


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: