Unowocześniony Ixus

Firma Canon zdecydowała się wprowadzenie zmian w modelu Ixus, który do tej pory jest najlepiej sprzedającym się aparatem cyfrowym tej firmy.

Nowe funkcje w unowocześnionym aparacie Ixus obejmują lepszy zoom optyczny oraz możliwość nagrywania krótkich sekwencji video. Wprowadzenie przez Canona do sprzedaży nowego modelu spowodowane było prawdopodobnie faktem pojawienia się na rynku miesiąc temu Finecam S3 firmy Kyocera, który stał się bardzo groźnym rywalem dla Ixusa jako najmniejszego i najlżejszego aparatu cyfrowego na rynku.

Ixus 300 wyposażony został w 3x zoom optyczny (w poprzednim modelu był to 2x zoom) w wyniku czego zarówno wymiary jak i sam ciężar aparatu zostały zwiększone (obecny model waży 240 gram tj. o 50 gram więcej). Ponadto wymieniono filtr CMYK, który zastąpiono filtrem stosowanym dotychczas jedynie w aparatach z serii Powershot G1, dzięki czemu możliwe jest lepsze odwzorowanie kolorów jak i zmniejszenie szumów powstających w czasie robienia zdjęć.

Zgodnie z obecnymi standardami wśród aparatów cyfrowych, Ixus 300 pozwala również na nagrywanie krótkich sekwencji wideo przy zmniejszonej jakości obrazu i jego bezpośrednie odtwarzanie na wbudowanym 3.8 calowym wyświetlaczu TFT (thin-film transistor) LCD. Kolejną nowością jest matryca CCD o rozdzielczości 2,11 MP [megapikseli] i wielkości 1x 2,7 cala. Wprowadzeniu do sprzedaży modelu Ixus 300 towarzyszyła prezentacja najnowszej przenośnej drukarki CP-10 produkowanej również przez Canona, która może bezpośrednio łączyć się z aparatem Ixus lub innymi modelami i drukować zrobione zdjęcia bez korzystania z komputera stacjonarnego, na papierze o wielkości 86x54 milimetry przy rozdzielczości 300 dpi w trybie 256 kolorów. Ustawienia drukowania mogą być regulowane w aparacie, a sam wydruk trwa około 56 sekund.

Aparat zostanie wprowadzony do sprzedaży w Japonii na początku kwietnia bieżącego roku a jego wstępna cena wynosi 500 GBP. W Europie Ixus 300 będzie sprzedawany od początku maja, a nowa drukarka ma być dostępna także jeszcze w pierwszym półroczu 2001.

www.canon.com


Zobacz również