Unreal 2: The Awakening o czasie

Na oficjalnej stronie CD Projekt Chris Hargrove (programista z firmy Legend) poinformował, że Unreal 2 wszedł w fazę Release Candidate 5 i został wysłany do wydawcy Infogrames do wstępnego zatwierdzenia.

Zapewne minie jeszcze kilka tygodni zanim Unreal 2, uzyska status gold, wygląda jednak na to, że gra ukaże się o czasie, czyli 12 lutego 2003. W przeciwieństwie do Unreal Tournament 2003, który zdążył już zdobyć sobie spore grono wielbicieli, Unreal 2 przeznaczony jest do rozgrywki w trybie gry pojedynczej.

Gra wykorzystuje nowy engine graficzny "Unreal Technology" z Epic, który w porównaniu do poprzednich 10-krotnie zwiększa ilości detali a zaawansowany system cząsteczkowy tworzy iluzję płynącej wody, rażącego ognia, pędzącego dymu i efektów pogodowych. Unreal 2: The Awakening wykorzystuje również nową zaawansowaną AI, która pozwala przeciwnikom znaleźć skuteczne schronienie podczas trwania pojedynków, współpracować ze sobą w drużynach i reagować na to, jaki kaliber broni posiada gracz.

W grze zaimplementowano również System Konwersacji Czasu Rzeczywistego, który pozwoli graczom rozpocząć i zakończyć konwersację w dowolnym momencie, przerywać wypowiedzi innym postaciom, wydawać rozkazy i komentować wydarzenia.