Unreal 3 bez "cross-platform"

Zła wiadomość dla fanów serii Unreal. Epic Games poinformowało, że jeszcze przez pewien czas po premierze nie będzie możliwa rozgrywka pomiędzy użytkownikami Pecetów a PS3.

Mark Rein powiedział w rozmowie z BeyondUnreal.com, że "ta usługa spowodowałaby aktualnie wiele problemów z synchronizacją gry na wspomnianych platformach". Wersja konsolowa potrzebuje bowiem więcej czasu na kontakt z serwerem. Tym samym, jednoczesne działanie wersji na PS3 i PC odbywałoby się kosztem posiadaczy blaszaków.

Szef Epic Games zaznaczył, że jednocześnie studio nie wycofuje się z koncepcji cross-platform. Programiści potrzebują jednak więcej czasu aby uporać się z problemami.

Na koniec Rein dodał, że gracze korzystający z Pecetów są bardzo ważni dla firmy. Nie chciał więc dopuścić do sytuacji, w której musieliby oni być głównymi ofiarami realizacji projektu.

Unreal Tournament 3 ma ukazać się na Pecety i PlayStation 3 w listopadzie 2007. Wersja na Xboxa 360 ukaże się dopiero w przyszłym roku. Możliwe, że dopiero wraz z ostatnią premierą uruchomiona zostanie usługa cross-platform.


Zobacz również