Unreal Engine 4.1 pozwala tworzyć gry na Xbox One i PS4!

Silnik Unreal to narzędzie, które kojarzą osoby związane nie tylko z grami. Ten potężny, dający mnóstwo możliwości twórcom wirtualnej rozrywki silnik doczekał się ważnej aktualizacji.

Najważniejszą nowością, jaką oferuje Unreal Engine 4.1, jest opcja tworzenia gier dla konsol nowej generacji, czyli Xbox One i PlayStation 4. Producenci gier na tą drugą otrzymują również narzędzia pozwalające na kreację gier używających "Project Morpheus", czyli hełmu VR. W przypadku Xbox One deweloperzy powinni zarejestrować się w programie Microsoft's [email protected] Jeśli chodzi o same zaimplementowane narzędzia, silnik oferuje nowe szablony, nowy przewodnik-samouczek, możliwość importu folderów metodą "przeciągnij i upuść" oraz sporo innych ulepszeń.

Unreal Engine 4.1 pozwala tworzyć gry na Xbox One i PS4!

Unreal Engine 4.1 ze wsparciem SteamOS

Dzięki temu można obecnie przy jego użyciu tworzyć gry pod Windows, Mac, iOS, Androida, PS4, Xbox One, a także HTML 5 i oczywiście Linuxa. W tym ostatnim przypadku pojawiło się wsparcie dla SteamOS. Jak na razie nie planowane jest umożliwienie procesu tworzenia produkcji pod Windows Phone. Koszt używania silnika to 19 USD miesięcznie (ok. 60 PLN) + 5% dochodu z utworzonych przy jego pomocy gier.

Zobacz również:

  • Epic Games Store - darmowe gry. W co zagramy w tym tygodniu?