Unreal Tournament 2004 w tym roku

Fanom sieciowych strzelanin nie trzeba przedstawiać serii znakomitych gier FPP - Unreal Tournament. Kolejna odsłona gry Unreal Tournament 2004, zostanie zaprezentowana podczas targów E3, a do sklepów trafi pod koniec tego roku.

Podobnie jak jej poprzednicy Unreal Tournament 2004, jest produkowany przez kooperujące Epic Games oraz Digital Extremes i po raz pierwszy ujrzy światło dzienne podczas targów E3. Najnowsza odsłona gry będzie wzbogacona o dwa nowe tryby rozgrywki: Assault Mode i Onslaught Mode. Pierwszy z nich zorientowany na rozgrywkę w trybie gry pojedynczej oferuje graczom możliwość walki na lądzie, w kosmosie i w powietrzu z wykorzystaniem pojazdów lądowych, kosmicznych i powietrznych, na mapach zlokalizowanych na planetach, z których pochodzą znane postacie z gry. Jeden ze scenariuszy przewiduje atak na Skaarj'ski statek matkę, a inny atak na fabrykę robotów w technologicznym świecie Xana Kriegora. Razem w tym trybie rozgrywki będzie dostępnych sześć różnorodnych scenariuszy. Onslaught Mode przeznaczony jest natomiast do rozgrywek w trybie gry wieloosobowej, który pozwoli prowadzić mordercze walki na ogromnych mapach wzbogaconych o nowe rodzaje broni (np. pajęcze miny) oraz pojazdy lądowe i powietrzne (zabójcze bombowce). W tym trybie będzie dostępnych dziewięć nowych map.

Ponadto w grze wprowadzono opcje "Live voice chat", umożliwiającą komunikowanie się z innymi graczami po przez LAN i Internet za pomocą zestawu słuchawkowego z mikrofonem. Dzięki tej opcji na podstawie słyszanych w słuchawkach odgłosów gracze będą w stanie zlokalizować pozycje swoich przeciwników.

Warto zaznaczyć, że Unreal Tournament 2004 trafi do sklepów z największym jak do tej pory w historii serii zestawem nowych map obejmujących m.in. 20 przeznaczonych do istniejących już trybów rozgrywki, oraz kilka stworzonych przez Digital Extremes poziomów przeznaczonych specjalnie dla hardcorowych graczy.

W grze wprowadzono również opcje UnrealTV, dzięki której setki ludzi będą mogły oglądać na żywo internetowe potyczki bez nadmiernego obciążania serwerów. Unreal Tournament 2004 będzie miał również przebudowany interfejs oraz specjalny system głosowania, dzięki któremu gracze będą mogli wybierać najlepsze mody i mapy oraz usuwać z rozgrywek graczy sprawiających kłopoty. W grze wprowadzono również system umożliwiający negocjację przez klany warunków rozgrywek.

Dodatkowo w pakiecie Unreal Tournament 2004 znajdziecie całą zawartość poprzedniej wersji gry oraz kilka bonusowych zestawów map wydanych przez Digital Extremes i Epic Games. Gracze, którzy zakupią najnowszą wersję gry będą mogli dołączać się do rozgrywek na serwerach przeznaczonych dla Unreal Tournament 2003. Unreal Tournament 2004 trafi do zachodnich sklepów w ostatnim kwartale tego roku.


Zobacz również