Unreal Tournament 3 bez usługi Games for Windows LIVE

"Unreal Tournament 3 bez usługi Games for Windows LIVE" - taką oto sensacyjną wiadomość usłyszeliśmy niedawno z ust przedstawiciela firmy Epic Games, Marka Reina. Paradoksalnie, jest to raczej dobra informacja dla graczy. Najbardziej zawiedzony decyzją może być Microsoft.

Skutkiem decyzji będzie przede wszystkim brak możliwości konkurowania ze sobą graczy posiadających PC oraz Xboxy 360. Co ciekawe, użytkownikom może to wyjść na dobre.

Decyzja niemal w 100% wyklucza możliwość wprowadzenia opłat za granie w sieci. Przypominamy, że tak stało się z innym wielkim tytułem, Gears of War. Wygląda więc na to, że najbardziej niezadowolony z całej tej sytuacji będzie Microsoft.

Autorzy Unreal Tournament 3 zapowiedzieli, że planowane jest wprowadzenie systemu podobnego do LIVE w odniesieniu do platform PC i Playstation 3. Nie jest to jednak jeszcze nic pewnego. Opcja ta póki co jest w fazie testów i zostanie wprowadzona później, jedynie na specjalne życzenie fanów.

Premiera Unreal Tournament 3 zaplanowana została na listopad 2007 roku. Wyjątkiem jest konsola Xbox 360. Gra trafi na tę platformę dopiero na początku 2008 roku.