Unreal extra

Jeszcze dzisiaj firma Digital Extremes opublikuje pierwszy dodatek do Unreal Tournament 2003, który będzie zawierał sześć nowych map.

Dodatek autorstwa Digital Extremes będzie zwierał trzy mapy dla gry w trybie "deathmatch", dwie dla trybu "capture the flag" oraz jedną dla trybu "bombing run". Dodatek będzie ważył ok. 195 MB i będzie dostępny w Internecie dziś wieczorem.

Jednocześnie dotarła do nas informacja, że zapowiadany wcześniej, nieco obszerniejszy dodatek z firmy Epic Games wciąż jeszcze nie jest gotowy i nie wiadomo kiedy prace nad nim zostaną zakończone. Zapowiadany program,będzie zawierał nie tylko dziewięć nowych map ale nowe sample z głosami "konferansjerów" oraz trzy nowe tryby gry.

Pierwszy z nowych modów "mutant game" sprawia, że jeden z biorących udział w grze uczestników staje się mutantem, którego siły życiowe regenerują się zdecydowanie szybciej niż u innych graczy. Jeżeli mutant starci w walce życie, jego umiejętności przejmuje zawodnik, który pozbawił go życia. Rozgrywkę wygrywa ten gracz który najdłużej pozostawał mutantem. Zasady rozgrywki w drugim z dostępnych modów, "last men standing" są oczywiste więc pominę wyjaśnienia. Trzeci mod, invasion jest ciekawym rozwiązaniem przeznaczonym do gry zespołowej, w której gracze wspólnymi siłami muszą powstrzymać hordy atakujących obcych.