Unreal - studio Epic myśli nad kolejną częścią serii

Deweloperzy ze studia Epic mówią, że popularna seria gier FPS już za długo jest zaniedbywana, co oznacza, że niedługo mogą ruszyć prace nad kolejną grą z serii Unreal. Ostatnia ukazała się aż cztery lata temu.

Prezes studia Epic, Mike Capps mówi, że Unreal jest tak popularny i znaczący dla jego firmy, że minęło już stanowczo za dużo czasu od kiedy na rynek wypuściła ona ostatnią grę z tej serii. Przyczyną takiej sytuacji jest fakt, że ostatnimi czasy deweloperzy skupienie są na dochodowym Gears of War.

Ostatnią grą z popularnej serii był Unreal Tournament III wydany przez Epic w 2007 roku. Obecnie deweloperzy kończą prace nad Gears of War III, ale po ukazaniu się tej gry jesienią tego roku, twórcy popularnych shooterów wrócą do serii Unreal, od której zaczęły się ich sukcesy na rynku gier.

Zobacz również:

  • Fortnite - obcy rosną w siłę! Zwiastun 8 sezonu
  • W te gry z XBOX One musisz zagrać na Xbox Series X

Do stworzenia kolejnej odsłony serii zobowiązuje już choćby sama nazwa silnika graficznego, z którego korzystają gry studia Epic. Capps żartuje sobie, że w innym wypadku powinni chyba zmienić jego nazwę z Unreal Engine na Gears Engine lub coś w tym rodzaju.