Upravlator - klawiatura dla zawodowców

Firma Art.Lebedev, znana z nietypowych, designerskich rozwiązań, zaprezentowała nowy produkt z serii Optimus. Jest to specjalny panel LCD, wyposażony w dwanaście czterokierunkowych przycisków, który może służyć na przykład grafikom, czy też inżynierom audio/video jako znakomite ułatwienie w codziennej pracy z aplikacjami wyposażonymi w wiele różnych opcji i narzędzi.

W ubiegłym roku firma zaskoczyła fantastycznym projektem klawiatury z wykorzystaniem technologii OLED, o czym pisaliśmy w artykule "'Dynamiczna' klawiatura z OLED-ami". Prototyp ten nie trafił, jak do tej pory, do produkcji. Jednak na początku bieżącego roku pojawiła się jego miniaturowa, trzy-przyciskowa wersja, również opisana przez nas - w artykule "Optimus Mini - 'animowana' klawiatura".

Upravlator - klawiatura dla zawodowców

Optimus Upravlator

Teraz firma zaprezentowała nowy produkt - nietypową, specalistyczną klawiaturę o nazwie Optimus Upravlator. Jest to panel z dwunastoma przezroczystymi przyciskami nałożonymi na wyświetlacz LCD o przekątnej 10,8". Każdy z przycisków posiada cztery "kontakty", co pozwala wciskać go z czterech stron, lub pośrodku, zwiększając tym samym liczbę dostępnych funkcji. Co ciekawe, panel podłącza się do komputera przy pomocy kabla VGA (niezbędne są wieć dwie karty graficzne, lub pojedyncza z dwoma wyjściami).

Firma zamierza udostępnić API dla programistów, którzy będą chcieli oprogramowywać nowe urządzenie i wyposażać je w specjalne funkcje. Przewiduje się, że Upravlator znajdzie zastosowanie głównie przy edycji grafiki oraz audio/video, co nie oznacza oczywiście, że nie może się przydać też na przykład graczom.

Upravlator ma się pojawić w sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku, natomiast nie podano informacji na temat ceny urządzenia.

Więcej informacji.