Uranus MT417 - interpolowane 5,5-megapikseli

Media-Tech wprowadził do oferty cyfrowy aparat fotograficzny Uranus MT417 wyposażony w 4,24-megapikselową matrycę CCD firmy Panasonic.

Uranus MT417 oferuje interpolację sprzętową do 5,5-megapikseli, dzięki czemu można uzyskać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 2720 x 2040 punktów. Wbudowany teleskopowy obiektyw umożliwia 3-krotne optyczne zbliżenie oraz dodatkowo 4-krotne zbliżenie cyfrowe. Możliwe jest również wykonywanie zdjęć makro z odległości od 15 cm.

Urządzenie posiada wbudowaną pamięć flash o pojemności 16 MB, a dodatkowo współpracuje z kartami pamięci SD oraz MMC o pojemności do 512 MB. Lampa błyskowa posiada tryb podwójnego błysku, który redukuje niepożądany efekt „czerwonych oczu”. Aparat posiada możliwość automatycznego ustawienia parametrów, co pozwala na uzyskanie optymalnych zdjęć, także w przypadku programów do zdjęć specjalnych (m.in. ruch, portret, zdjęcia nocne itp.). Dostępny jest także szeroki wachlarz manualnych ustawień ekspozycji i balansu bieli. Dodatkowo urządzenie umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości 320 x 200 pikseli z płynnością 15 klatek/s (wraz z zapisem dźwięku).

Uranus MT417 posiada wbudowany 1,6-calowy ekran LCD, spełniający również funkcję wizjera. Aparat jest także wyposażony jest także w normalny wizjer optyczny zsynchronizowany z obiektywem, dzięki czemu użytkownik widzi rzeczywisty obraz także po zastosowaniu zbliżenia. Urządzenie jest wyposażone w interfejs USB 2.0. Obsługiwany przez MT417 format DPOF umożliwia bezpośrednie drukowanie zdjęć na specjalnych fotodrukarkach i w fotolabach. Dzięki wyjściu sygnału wideo PAL/NTSC, możliwe jest podłączenie aparatu bezpośrednio do telewizora, na którym można przeglądać znajdujące się na karcie SD/MMC lub w pamięci obrazy.

Wymiary aparatu to 96 x 61 x 32 mm, a waga 185g (bez baterii). Zasilany jest z pojemnego akumulatora litowo-jonowego. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie wraz z instrukcją obsługi, kablem USB, zasilaczem, pokrowcem i paskiem na nadgarstek, a także z płytą na której znajdują się sterowniki i oprogramowanie firmy Arcsoft. Wraz z aparatem dostarczane są sterowniki i oprogramowanie dla użytkowników komputerów PC oraz MacIntosh.

Uranus MT417 objęty jest programem Platinium - rozszerzonej, 24 miesięcznej gwarancji door-to-door dla użytkowników końcowych, którzy w ciągu miesiąca od daty zakupu, zarejestrują urządzenie na stronie www producenta.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 1199 zł.

Dystrybutor:

http://www.media-tech.pl


Zobacz również