Urodziny Forum PC World!

Dokładnie rok temu - 4 grudnia 2002 roku - uruchomione zostało Forum PC World. Jak do tej pory z naszej platformy dyskusyjnej korzysta ponad 4 tys. użytkowników - w sumie opublikowali oni 15,4 tys. postów.

Przez ostatni rok nasze Forum stało się popularną i cenioną (mamy nadzieję) platformą wymiany informacji i doświadczeń związanych z szeroko rozumianą informatyką (i nie tylko). Wydaje nam się, że Forum znacznie "ożywiło" nasz serwis i stało się wyjątkowo chętnie odwiedzaną jego częścią.

Spośród 4 tysięcy użytkowników Forum zdecydowanie na wyróżnienie zasługuje dwunastka najbardziej aktywnych "forumowiczów":

- 9828199 (szerzej znany jako Dżyszla) - autor 2243 postów (niekwestionowany lider);

- st4719 - opublikował 693 wypowiedzi.

- Tweak_ - 687 postów;

- smolki (reprezentant redakcji PCWK!)- wypowiedział się 649 razy;

- procek - 565 publikacji;

- AlvinR - 466 postów;

- juliuszk (kolejny przedstawiciel redakcji) - publikował 375 razy;

- sir_morton (niestety, ostatnio mniej aktywny) - 372 wypowiedzi.

- zgzibi - 284 posty;

- An_gel - 274 wypowiedzi;

- Cichy - 227 postów;

- Effendi - 209 wypowiedzi.

Statystyki jasno pokazują również, jakie sekcje naszego forum cieszą się największą popularnością - najwięcej wątków pojawia się w sekcjach:

Pomoc/Oprogramowanie - 645 wątków;

Pomoc/Podzespoły i peryferia - 546 wątków;

Pomoc/Komputery - 364 wątków.

Oczywiście, absolutnie nie oznacza to, że użytkownicy Forum to osoby, które interesują się jedynie komputerami, oprogramowaniem - nic z tych rzeczy. Oto tylko kilka ciekawych wątków, w których słowo komputer albo się nie pojawia, albo też pojawia się w zupełnie nowym kontekście:

- Czy kobiety zazdroszcza nam PC-tow? - http://www.pcworld.pl/forum/thread.asp?ForumID=56&TopicID=3010

- Kupię mrówkojada, czyli mrówki w kompie... http://www.pcworld.pl/forum/thread.asp?ForumID=56&TopicID=3042

- Elektronarzędzia Tomako (czyli zupełnie nowe spojrzenie na kwestię hardware'u) - http://www.pcworld.pl/forum/thread.asp?ForumID=56&TopicID=2471

Co ciekawe, największy ruch panuje na Forum w środku tygodnia - najwięcej postów pojawia się w środy i czwartki (co zresztą ilustruje wykres).

Lista postów wg. dni tygodnia

Lista postów wg. dni tygodnia

Jeśli chodzi o ulubione pory dnia (i nocy) naszych użytkowników, to śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że życie na Forum zaczyna się od południa ("godziny szczytu" zaczynają się ok. 17 i trwają do późnej nocy - co z kolei ilustruje kolejny wykres).

Liczba postów z podziałem na godziny

Liczba postów z podziałem na godziny

Uwaga! Nagrody!

Z okazji pierwszych urodzin naszego Forum postanowiliśmy nagrodzić najbardziej aktywnych "dyskutantów" - nagrodami będą książki o tematyce teleinformatycznej oraz roczny, bezpłatny dostęp do zasobów archiwalnych serwisu PCWorld.pl. Z osobami tymi skontaktujemy się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Prezenty otrzymają zresztą nie tylko najbardziej aktywni forumowicze - upominkiem dla wszystkich jest zestaw nowych emotikonów, z których korzystać będzie można podczas tworzenia postów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj:

http://www.pcworld.pl/forum/thread.asp?ForumID=60&TopicID=3286

Forum PC World:

http://www.pcworld.pl/forum


Zobacz również