Uruchom Windows XP na Maku i wygraj tysiące dolarów

Pytanie, czy system operacyjny Windows XP można uruchomić na komputerach Macintosh wyposażonych w procesory Intela, wciąż pozostaje bez odpowiedzi - nikt jednak nie twierdzi stanowczo, że to niemożliwe. Tymczasem okazuje się, iż wiedza, jak można uruchomić na Maku równolegle Windows i Mac OS X (w trybie "dual boot") może popłacić...

Właściciel strony winxponmac.com ogłosił konkurs na sporządzenie instrukcji, w jaki sposób uruchomić komputer Macintosh z CPU Intela w trybie "dual boot" tak, aby Windows XP zgodnie koegzystował z Mac OS X-em i aby operacje wykonywane w jednym systemie nie miały wpływu na działanie drugiego. Zabronione jest przy tym korzystanie z oprogramowania do wirtualizacji.

Za przygotowanie kompletnej instrukcji tego procesu (włącznie ze zrzutami ekranowymi) przewidziana jest nagroda pieniężna - w chwili publikacji tekstu wysokość nagrody wynosiła 5679 dolarów. Na tę kwotę składają się dobrowolne datki internautów i firm, których lista wymieniona jest na stronie konkursowej (najwyższy jednorazowy datek wynosi obecnie 1000 USD).

Data zakończenia konkursu została wyznaczona na 23 marca 2006 r. Gdyby do tego dnia nie udało się wytypować zwycięzcy, pieniądze zostaną przeznaczone na cel dobroczynny.

Więcej informacji: strona konkursu