Urząd patentowy w USA odrzuca patent Apple na "pinch to zoom"

Jak wynika z dokumentów złożonych przez Samsunga w amerykańskim Sądzie Federalnym, bardzo istotny patent obecny w pozwie dotyczącym naruszenia patentów wytoczonym przez Apple koreańskiej firmie został odrzucony przez amerykański urząd patentowy. Dotyczył on rozwiązania “pinch to zoom”.

Wojna patentowa, której głównymi uczestnikami są Apple oraz Samsung, nadal trwa. Kolejny jej rozdział dotyczy patentu na “pinch to zoom”. Tak nazywa się rozwiązanie polegające na “szczypaniu” dotykowego ekranu w urządzeniu mobilnym, takim jak smartfon i tablet, które powoduje powiększenie znajdującej się na ekranie treści. Amerykański urząd patentowy (U.S Patent and Trademark Office, USPTO) odrzucił żądania Apple do objęcia tego rozwiązania patentem i uniemożliwienia stosowania go przez innych producentów. Firma Apple ma teraz dwa miesiące na odwołanie się od tej decyzji.

Patent na “pinch to zoom” to tylko jeden z wielu, o których złamanie oskarża koreańską firmę producent iPhone’a, a spór między Apple a Samsungiem ciągnie się już od długiego czasu. W sierpniu zeszłego roku Samsung zresztą został ukarany przez sąd karą ponad miliarda dolarów za wykorzystanie w swoich urządzeniach rozwiązań opatentowanych przez Apple. Co ciekawe, Samsung na ten moment jest jednym z najważniejszych dostawców sprzętu wykorzystywanego przy produkcji urządzeń mobilnych Apple, ale ta współpraca nie przeszkadza obu firmom walczyć na sali rozpraw.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [18.10.2021]
  • PSSD - sejf na Twoje bezcenne pliki