Urządzenia wielofunkcyjne Panasonic - najlepsze?

Przedstawiciele Matsushity chwalą się, że amerykańscy specjaliści zajmujący się naprawianiem urządzeń wielofunkcyjnych (MFP) uznali urządzenia marki Panasonic za jedne z najlepszych w swej klasie. Psuły się one rzadko, a jeśli nawet, to naprawa zwykle nie przysparzała trudności.

Organizacja Office Products Analyst (OPA) zebrała dane od 148 zespołów naprawczych, które w czasie 2005 roku naprawiły prawie 44 tysiące kolorowych i monochromatycznych urządzeń MFP. Okazało się, że sprzęt Matsushity psuł się rzadziej niż MFP wykonane przez Canona, Ricoha, Sharpa, Konicę Minoltę, Kyocerę Mitę czy Toshibę.

Steve Mullin, szef Panasonic Digital Document Company, uważa, że takie osiągi możliwe są dzięki reorganizacjom w fabrykach, które przeprowadzano kilka lat wcześniej. Jego zdaniem ich wyniki widać szczególnie na przykładzie kolorowych urządzeń z serii C3.

OPA za urządzenie wielofunkcyjne uznaje każdy sprzęt, który posiada przynajmniej dwie ważne dla biura funkcje, czyli jest w stanie drukować w kolorze lub monochromatycznie, a prócz tego także skanować, drukować albo obsługiwać faksy.