Urządzenia z rodziny Nokia X pierwszej generacji z aktualizacją oprogramowania

Nokia X zanim trafi na śmietnik historii dostanie jeszcze jedną aktualizację. Nie wniesie ona jednak wsparcia dla Nokia Platform 2.0, a jedynie kilka kosmetycznych zmian.

Posiadacze urządzeń z rodziny Nokia X oraz deweloperzy piszący aplikacji z myślą o tej platformie mogą czuć się oszukani przez Microsoft. W kilka miesięcy po premierze pierwszego telefonu Nokii z Androidem wydany został jego następca, ale udostępnione pierwotnie w sprzedaży urządzenia nie otrzymały aktualizacji oprogramowania.

Niestety, Nokia X2 i inne modele z tej linii także zostały uznane przez Microsoft za zbędny balast po finalizacji przejęcia fińskiej firmy Nokia. Dalsze prace nad całą rodziną urządzeń ze zmodyfikowanym systemem Android zostały przez giganta z Redmond anulowane. Firma Satya Nadelli chce w całości skupić się na rozwoju platformy Windows Phone, a Nokię X mają zastąpić nowe, bardzo tanie smartfony Lumia.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [24.09.2021]
  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie
Urządzenia z rodziny Nokia X pierwszej generacji z aktualizacją oprogramowania

Inżynierowie pracujący nad urządzeniami Nokia X postanowili jednak udostępnić użytkownikom pierwszej Nokii X aktualizację oprogramowania. Co prawda ze względu na zbyt małą moc obliczeniową tego modelu nie jest to pełna nakładka na system Android o nazwie Nokia Platform 2.0, ale i tak system doczekał się kilku istotnych zmian.

Pierwsza Nokia X i reszta urządzeń z tej rodziny dostały dostęp do nowego widoku otwartych aplikacji oraz wsparcie dla takich programów jak Outlook, OneDrive i okrojonej wersji OneNote. Zmian doczekał się też sklep z aplikacjami Nokia Store, ale po ogłoszeniu przez Microsoft końca projektu nie ma co się łudzić, że trafiać do niego będą nowe interesujące pozycje i kolejne rozwojowe aktualizacje.

źródło: conversations.nokia.com