Urzędnicy nic nie zapłacą za rozmowy

Już wkrótce urzędnicy będą mogli prowadzić między sobą rozmowy telefoniczne i to całkowicie za darmo. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na usługi telefonii komórkowej dla urzędów centralnych. Dzięki niej budżet ma zaoszczędzić 24 miliony złotych.

Przetarg na usługi telefonii komórkowej wygrał operator sieci Plus GSM - Polkomtel S.A. Umowa dotyczy 46 urzędów centralnych, w tym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na co mogą liczyć urzędnicy i ministrowie u nowego operatora? Przede wszystkim na bezpłatne połączenia komórkowe wewnątrz sieci - rozmowy między urzędnikami będą za darmo. Niestety nie wiadomo jeszcze jakie opłaty będą obowiązywały w przypadku innych usług np. telefonów za granicę lub po określonej godzinie. Urzędnicy oczywiście nie dostaną nowych aparatów telefonicznych.

Jak tłumaczy szef Kancelarii, Tomasz Arabski, który podpisał umowę z nowym operatorem, głównym celem przetargu było uporządkowanie usług telefonii komórkowej tak, aby administracja centralna (5,5 tysiąca aktywacji telefonów) funkcjonowała jako jeden klient kluczowy.

Przetarg opiewa na kwotę 9,4 miliona zł. Czy to dużo? Owszem, ale i tak to znikoma część dotychczasowych wydatków urzędów na połączenia telefoniczne. Jak tłumaczy szef Kancelarii, gdyby umowa nie została zmieniona wydatki na telefonię komórkową przez kolejne 4 lata mogłyby wynieść nawet 33 miliony zł.

Do końca roku rozstrzygnąć ma się przetarg na usługi telefonii stacjonarnej dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Żródło: TVN24