Usenet od IDG

Serwis IDG.pl uruchamia serwer grup dyskusyjnych, za pośrednictwem którego nasi czytelnicy mogą do woli dyskutować, zasięgać porad i wymieniać się opiniami na dowolne tematy. Korzystanie z Usenetu jest niezwykle proste - wystarczy wybrać i skonfigurować program do obsługi grup i już możecie zacząć dyskutować.

Usenet to nieprzebrane źródło informacji - ogromny, stale rosnący zbiór danych pochodzących z grup dyskusyjnych, na których setki tysięcy (miliony?) zapaleńców wymieniają się tonami informacji. Do korzystania z tych zasobów niezbędne są tzw. czytniki grup - czyli programy służące do czytania wiadomości publikowanych na grupach dyskusyjnych - ich bogaty zbiór można znaleźć w naszym serwisie.

Program taki trzeba jednak przedtem skonfigurować - aby korzystać z serwera IDG np. za pośrednictwem programu Outlook Express (instalowanym wraz z przeglądarką Internet Explorer) należy w pozycji "serwer" wpisać "nntp.idg.pl", zaznaczyć opcję "ten serwer wymaga logowania", a następnie podać login i hasło, z których korzystacie logując się do serwisu IDG.pl (uwaga: podczas rejestracji w CRU IDG.pl należy podać dane wymagane dla usługi Usenet).

Więcej informacji - w tym szczegółową instrukcję, jak korzystać z Usenetu - znajdziecie pod tym adresem:http://www.idg.pl/usenet/