Usługa HD Voice dostępna w Orange dla posiadaczy kompatybilnych telefonów

Operator Orange wprowadził usługę HD Voice, która ma poprawić znacznie jakość rozmów telefonicznych wykonywanych w obrębie sieci. Do skorzystania z usługi potrzebne jest jedynie posiadanie kompatybilnego urządzenia.

Usługa HD Voice znacznie poprawia jakość połączeń głosowych wykonywanych za pośrednictwem telefonów komórkowych. Szerokopasmowy dźwięk to standard audio, który wykorzystuje dwukrotnie szerszy zakres dźwięku. Pozwala to na eliminację szumów, przerw w transmisji głosu itp.

Do skorzystania z HD Voice potrzebne jest wdrożenie tej usługi operatora oraz posiadanie przez dwie osoby rozmawiajace za pośrednictwem telefonów komórkowych urządzeń, które obsługują ten standard. Do listy telefonów, które obsługują szerokopasmowy dźwięk, zaliczają się praktycznie wszystkie nowoczesne smartfony. W razie wątpliwości, czy konkretny telefon w danej sieci obsługuje HD Voice warto spytać o to operatora.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 21.09.2021]
Usługa HD Voice dostępna w Orange dla posiadaczy kompatybilnych telefonów

HD Voice wprowadzane jest do Orange stopniowo od wczoraj. Jak donosi serwis Telepolis, na kontach abonentów sukcesywnie uruchamiana jest nowa usługa i niedługo wszyscy klienci będą mogli cieszyć się rozmowami wysokiej jakości. Pomarańczowy operator tym samym dołącza do T-Mobile i Play, czyli sieci w których HD Voice funkcjonowało już wcześniej - odpowiednio od 2011 i 2012 roku.

Niestety, jak na razie z HD Voice uruchamiane jest wyłącznie podczas połączeń wewnątrz tej samej sieci. Operatorzy nie podpisali jeszcze stosownych umów, które pozwalałyby na korzystanie z usługi podczas połączeń wykonywanych do innego operatora, niż macierzysty.

źródło: telepolis.pl