Usługa HTCSense.com zostaje zamknięta

Do tej pory HTC oferowało swoim użytkownikom możliwość backupu swoich danych w chmurze, innej niż konto Google. Usługa ta pozwalała także na zdalne lokalizowanie zgubionego telefonu. Niestety, HTCSense.com przestało działać, a użytkownicy do końca kwietnia mają czas zgrać swoje dane - oraz znaleźć alternatywne rozwiązania.

Spis treści

Dodawanie konta HTC Sense nie będzie już aktywne

Dodawanie konta HTC Sense nie będzie już aktywne

HTCSense.com

Usługa HTCSense.com to część nakładki Sense UI, którą ten tajwański producent stosuje na swoich urządzeniach z Androidem. Chociaż nie była zbyt popularna, oraz mało eksponowana przez samo HTC, to jej użytkownicy z pewnością mogą poczuć się zawiedzieni. HTC nie pozostawiło alternatywy dla zadań, które ta usługa realizowała. Do tej pory założenie konta w witrynie HTCSense.com i synchronizacja go z telefonem pozwalała na szereg działań - mogliśmy zapisywać i późnej przywracać dane takie jak SMSy, MMSy, kontakty, rejestr połączeń oraz dane usługi Footprints. Oprócz tego witryna www pozwalała na uruchomienie dzwonka urządzenia za pomocą przeglądarki, lokalizowanie go poprzez GPS, oraz zdalne kasowanie danych. Niestety usługa często nie działała tak jak powinna i pojawiały się błędy, a w ostatnich tygodniach użytkownicy zakładający nowe konto nie dostawali pełnych możliwości. Z końcem marca HTC zdecydowało zamknąć ją całkowicie i pozostawiło czas do 30 kwietnia na odzyskanie swoich danych. Warto wspomnieć, że z podobnej usługi zrezygnował wcześniej Sony Ericsson.

Zobacz także:

Angry Birds Space

Alternatywy

Jeśli chodzi o backup wiadomości i rejestru połączeń, to w Android Market jest całkiem sporo programów, które to umożliwiają. Mogą one automatycznie zapisywać wiadomości i połączenia pod specjalną etykietą w GMail - np. program SMS Backup + dostępny w sklepie Google Play. Niestety, backup wiadomości MMS nie jest już taki prosty - była to jedna z zalet HTCSense.com, której nie oferują podobne rozwiązania. Kontakty zachować można na koncie Google i edytować je później z poziomu GMaila w przeglądarce, a usługę lokalizowania telefonu oferują programy antywirusowe takich firm jak Norton, Lookout, Kaspersky i podobnych.