Usługa OXYDEMO, czyli testowanie aplikacji w "chmurze"

OXYDEMO to interesująca usługa, która pozwala przetestować aplikację bez potrzeby instalowania jej na dysku twardym. Można ją po prostu uruchomić w "chmurze".

Usługa OXYDEMO została stworzona przez polską firmę OXYCOM, która specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu cloud computingu. Przeznaczona ona jest dla producentów oprogramowania, którzy mogą dzięki niej zaoferować swoim potencjalnym klientom nowy, bardzo wygodny sposób na zapoznanie się z testowymi wersjami swoich aplikacji.

Zasada działania usługi oparta jest na modelu chmurowym. Oznacza to, że osoba zainteresowana przetestowaniem udostępnionego za jej pomocą programu nie musi go instalować na swoim komputerze, gdyż działał on będzie bezpośrednio w przeglądarce lub trybie terminalowym.

Oczywiście możliwość udostępnienia wersji testowych produktów w modelu chmurowym niesie ze sobą szereg korzyści nie tylko dla potencjalnego testera (nie trzeba ich pobierać i instalować, zawsze też powinny bez problemu działać), ale przede wszystkim dla ich producenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu może on m.in:

- być spokojnym o naruszenie swoich praw własności intelektualnej

- w pełni decydować o tym, na jakich zasadach udostępniana jest aplikacja określając czas jej trwania, zakres i grupę docelową testerów.

Praca z aplikacjami udostępnianymi za pomocą usługi OXYDEMO powinna przebiegać identycznie jak w przypadku ich wersji instalacyjnych. Trzeba tutaj jednak wyraźnie zaznaczyć, że użytkownik pozbawiony został jednak możliwości zapisywania stworzonych dokumentów.

Jeżeli chcecie sprawdzić nową usługę, zajrzyjcie na stronę jej producenta, gdzie będziecie mogli przetestować wersję demonstracyjną aplikacji Microsoft Project. Wpierw jednak będziecie musieli wypełnić krótki formularz.