Usługa Office 365 udostępniona

Dzisiaj Steve Ballmer poinformował o udostępnieniu pakietu biurowego Office 365. Z usługi mogą obecnie korzystać mieszkańcy 40 krajów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft udostępnił dzisiaj pakiet biurowy Office 365, który jest następcą usługi BPOS (Business Productivity Online Suite). W drodze do wersji finalnej, jego wersja beta była przez kilka miesięcy testowana przez ponad 200 000 firm z całego świata (w tym ponad 6 000 z Polski).

Nowa usługa Microsoftu, która działa na zasadzie chmury obliczeniowej, przeznaczona jest dla firm każdej wielkości. Warto w tym momencie zaznaczyć, że aż 70% z wspomnianych 200 000 testujących firm należało do sektora małego i średniego biznesu.

Serwis Office 365 oferuje takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps. Jego głównym rywalem jest usługa Google Apps, w której skład wchodzą m.in. Gmail i Google Docs.

Microsoft gwarantuje 99,9 procenta dostępności usługi. Poinformował ponadto, że wkrótce wiele firm (w Polsce są to m.in. ATM, Alior Bank, Komako, NASK, Polkomtel, Sferis i UPC, natomiast w Europie i na świecie: Intercall, Mamut, CEOD, PGi, Telefonica, UPC, czy Vodafone Group) wprowadzi nowe rozwiązania dla klientów biznesowych, które będą zintegrowane z pakietem Office 365.

Office 365 dostępny jest w wielu różnych planach taryfowych. Np. w przypadku małych firm i klientów indywidualnych trzeba za niego zapłacić 5,25 euro miesięcznie za stanowisko.

Pakiet jest również dostępny bezpłatnie przez 30 dni. Można go pobrać pod tym adresem. Zainteresowane firmy dowiedzą się tam również wszystkiego na temat cen nowej usługi online.