Usługa PlayStation Now trafia do telewizorów Sony Bravia. Do grania wystarczy sam pad

Sony przygotowało niespodziankę dla wszystkich graczy, mają w planach zakup nowego telewizora japońskiej firmy. Modele z rodziny Bravia 4K Ultra HD, które trafią do sprzedaży już w czerwcu, będą oferowały użytkownikom z USA bezpośrednio dostęp do gier z usługi PlayStation Now bez konieczności kupna osobnej konsoli. Do grania wystarczy telewizor z padem Dualshock.

Firma Sony jest producentem nie tylko udanej rodziny konsol stacjonarnych i mobilnych o nazwie PlayStation, ale też telewizorów Bravia. Do tej pory gracze, którzy wybrali konsolę japońskiej firmy nie czerpali jednak żadnych bonusów, jeśli zdecydowali się do tego zakupić telewizor tego samego producenta.

Teraz się to zmienia, a rasowi gracze w Stanach Zjednoczonych z pewnością teraz dwukrotnie się zastanowią, zanim zdecydują się na zakup telewizora innej, konkurencyjnej dla Sony firmy. Japończycy wprowadzają bowiem na rynek kilka nowych modeli telewizorów markowanych Sony Bravia 4K Ultra HD, które mają zapewnić dostęp do usługi PlayStation Now.

Zobacz również:

  • GTA The Trilogy trafi do Xbox Game Pass i PS Now, ale nie w całości
  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]
Usługa PlayStation Now trafia do telewizorów Sony Bravia. Do grania wystarczy sam pad

Nowe telewizory z rodziny Sony Bravia 4K Ultra HD trafią do sprzedaży już w czerwcu. Gracze ze Stanów Zjednoczonych będą mogli na nich zalogować się na swoje konto PlayStation i po podłączeniu do telewizora pada Dualshock 3 od razu grać w tytuły z katalogu PlayStation Now. Usługa ta pozwala na granie w gry napisane z myślą o konsoli PlayStation 3 bez konieczności posiadania samego urządzenia.

Gry z PlayStation 3 w ramach PlayStation Now uruchamiane są w chmurze, a na urządzenie gracza przesyłany jest tylko generowany na serwerze obraz. Usługa bazuje na rozwiązaniu przejętej przez Sony firmy GaiKai. Niestety, nie ma co spodziewać się startu usługi na naszym kontynencie przed 2015 rokiem.

źródło: uk.ign.com