Usługa Sony PlayStation Now zapowiedziana. Zapewni strumieniowanie gier na..."wszystko"

Firma Sony zapowiedziała rychłe uruchomienie bety usługi PlayStation Now pozwalającej na strumieniowanie gier nie tylko na konsole, ale szereg innych urządzeń.

Firma Sony poinformowała o uruchomieniu opartego na chmurze serwisu PlayStation Now (to w zasadzie ulepszony Gaikai pod nową nazwą) pozwalającego na strumieniowanie gier na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita. Ponadto z czasem korzystać z niego będzie mogła "większość dostępnych na amerykańskim rynku telewizorów Bravia z 2014 roku", a także tablety oraz smartfony. Biorąc to pod uwagę wydaje się, że dzisiejsza zapowiedź może być ważniejszym elementem strategii japońskiej firmy związanej z grami niż premiera konsoli PlayStation 4.

PlayStation Now - kilka słów

Według Sony usługa PlayStation Now ma działać znacznie płynniej niż wspomniana usługi Gaikai i pozwalać na grę w trybie wieloosobowym. Będzie można z niej korzystać po wykupieniu abonamentu, lub płacąc za wypożyczenie konkretnego tytułu.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [3.12.2021]
  • GTA The Trilogy trafi do Xbox Game Pass i PS Now, ale nie w całości

Kiedy premiera?

Beta PlayStation Now ruszy w Stanach Zjednoczonych pod koniec tego miesiąca. Premiera usługi została natomiast zapowiedziana na koniec lata.

Co z Europą?

Firma Sony stwierdziła, że nie jest jeszcze w stanie podać żadnych informacji na ten temat.