Usłysz informacje

BeVocal to kolejny głosowy portal, oferujący użytkownikom łatwy dostęp do interesujących informacji.

BeVocal to nowo powstały serwis sieciowy, zapewniający dostęp do szerokiego zakresu informacji przez "zwykły" telefon. Użytkownicy, którzy dokonają rejestracji w internetowym ośrodku firmy, będą mogli otrzymywać "spersonalizowane", głosowe informacje na temat aktualnych kursów giełdowych, pogody czy ruchu na drogach. Serwis oferuje także zaawansowany system pomocy dla podróżujących samochodem, udzielając dokładnych "wskazówek nawigacyjnych" o tym, jak dotrzeć do celu z podanego przez użytkownika punktu wyjściowego.

Obsługę serwisu BeVocal zapewnia zaawansowana technologia rozpoznawania i syntezy mowy. Odnajdywanie i przekazywania informacji odbywa się bez udziału "żywych operatorów". Tym, co wyróżnia ofertę BeVocal spośród innych tego typu usług, jest to, iż serwis ten jako jeden z pierwszych dostępny będzie na terenie całych Stanów Zjednoczonych (w ciągu najbliższych miesięcy). Jedynie system nawigacji i informacji o ruchu drogowym na razie będzie oferowany tylko w Kalifornii.

Według Marka Plakiasa, analityka z Kelsey Group, wartość rynku portali głosowych osiągnie w ciągu najbliższych 5 lat ponad 11 mld USD. Jego zdaniem głosowe portale stają przed niewiadomą, jeśli chodzi o liczbę użytkowników. Przewiduje się, iż w niedługim czasie będą następować konsolidacje firm świadczących tego typu usługi.


Zobacz również