Ustanowiono rekord świata w szybkości pisania sms-a

16-letni Marcel Fernandes został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za człowieka, który najszybciej na świecie pisze sms-y. Próba odbyła się 25. kwietnia, a tekst na rekord nie zaliczał do prostych.

Aby ustanowić rekord, młodzieniec musiał napisać tekst składający się z dwudziestu pięciu starannie wybranych przez komisję słów, nie popełniając przy tym ani literówki, ani też błędu interpunkcyjnego. A oto jego oryginalna treść: ""The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human."" Zanim przeczytacie, jaki osiągnął wynik, spróbujcie to napisać sami na swoich telefonach i zmierzcie czas. Gotowe?

Jeśli udało się napisać tekst w czasie krótszym niż 18,19 sekund, można zgłosić to do Księgi Rekordów Guinnessa, bowiem na napisanie tych 25-ciu słów właśnie tyle czasu trzeba było Fernandesowi i to właśnie jest rekord świata. Do jego wpisania posłużył się smarfonem z ekranem dotykowym. Jak powiedział prasie, zaczął używać smartfona trzy lata temu i zastąpił mu on komputer. Nie sposób nie uśmiechnąć się, poznając tego przyczynę. Otóż pewnego dnia tak zirytował go niezbyt sprawny monitor komputera, że... zdzielił go młotkiem. Skutki można sobie wyobrazić, a ponieważ Marcel nie miał pieniędzy na nowy ekran, przesiadł się całkowicie na iPhone 3Gs, którego miał od dłuższego czasu i który doskonale spełniał jego potrzeby. Jak zaznacza, po dziś dzień uwielbia smartfony, ale nie zalicza się do tych maniaków, którzy nie wyobrażają sobie spędzenia dnia bez niego.