Uszkodzony iPhone 11 Pro sprzedany za 10 tysięcy. Dlaczego tak drogo?

Do sieci trafił wyjątkowy egzemplarz iPhone'a 11 Pro. Uszkodzony smartfon posiada cechę charakterystyczną, która spowodowała, że jest to egzemplarz kolekcjonerski. Urządzenie sprzedano za ponad 10 tysięcy złotych. Sprawdź, co skłoniło kupców do wyłożenia tak dużej sumy na smartfon Apple z 2019 roku.

Kolekcjonerzy rzucili się na fabrycznie uszkodzony egzemplarz iPhone'a 11 Pro. Smartfon wyjechał z fabryki z krzywo nadrukowanym logo Apple na pleckach, które dodatkowo zostało przesunięte w prawo. Przypadek wyprodukowania egzemplarza z takim logo szacuje się na 1 na 100 milionów.

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro

Zdjęcia nietypowego iPhone'a 11 Pro zostały udostępnione przez konto Internal Archive na Twitterze. Jego właściciel dzieli się często informacjami na temat prototypów i rzadkich urządzeń firmy Apple.

Zobacz również:

  • Masz Rolexa? Zamów pasującego do niego iPhone'a 13
  • Apple chce wykorzystać iPhone'y do wykrywania autyzmu dziecięcego
  • Jaki model iPhone'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]

iPhone 11 Pro z krzywym logo to egzemplarz produkcyjny, który został wyprodukowany niezgodnie ze standardami. Telefon posiada krzywo umieszczone logo, które dodatkowo zostało przesunięte w prawą stronę urządzenia.

iPhone 11 Pro z krzywym logo

iPhone 11 Pro z krzywym logo

Według Internal Archive iPhone 11 Pro z nietypowo umieszczonym logo został sprzedany ostatnimi czasy za 2700 dolarów, co daje około 13000 zł.

iPhone 11 Pro z krzywym logo jest ewenementem na skalę światową. Urządzenie przeszło przez proces kontroli jakości i wydostało się z fabryki. Najczęściej tego typu egzemplarze są niszczone.

Odchylenie od normy

Odchylenie od normy

Wcześniej z podobnym przypadkiem mieliśmy okazję spotkać się w 2015 roku. iPad Pro w kolorze srebrnym otrzymam złoty czytnik linii papilarnych Touch ID.

Sprawdź najnowsze informacje o iPhone 13.

Źródło: 9to5mac.com