Utwórz i opublikuj profesjonalne CV

myCV.pl to darmowy kreator CV (curriculum vitae). Umożliwia edycję i publikację profesjonalnie wyglądających życiorysów zawodowych. Generuje strony WWW, które zarejestrowani użytkownicy mogą wykorzystać w celu zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom.

myCV.pl

Utwórz i opublikuj profesjonalne CV

MyCV

Skorzystanie z usługi jest możliwe po założeniu konta. Kreator został tak przygotowany, by maksymalnie ułatwić tworzenie CV. Musisz po prostu wypełniać kolejne pozycje: Dane osobowe, Zdjęcie, Cel zawodowy, Wykształcenie, Doświadczenie zawodowe, Osiągnięcia, Szkolenia, Umiejętności, Języki, Hobby, Referencje. Każdą pozycję możesz zmodyfikować, przenieść wyżej lub niżej albo usunąć. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ proponowany przez MyCV.pl układ życiorysu spełnia aktualnie obowiązujące normy międzynarodowe, lepiej więc trzymać się sprawdzonego i powszechnie przyjętego schematu.

Dużą zaletą serwisu jest to, że nie musisz się troszczyć o formatowanie swojego CV. Po prostu wybierz jeden z pięciu dostępnych wzorów: Klasyczny, Klasyczny 2, Nowoczesny, Europass, Europass mix, a wszystkie wprowadzone przez ciebie dane zostaną automatycznie dopasowane do wybranego wyglądu.

Zobacz również:

  • 6 najlepszych aplikacji do tworzenia prezentacji na Windows

Gotowy życiorys możesz pobrać na swój komputer w formacie TXT, DOC/RTF, PDF lub HTML. Staje się też publicznie dostępny na twojej osobistej stronie, której adres URL jest tworzony według schematu twój_login.mycv.pl (adres ten da się w każdej chwili zmienić, korzystając z opcji w panelu administracyjnym). Dzięki temu zamiast wysyłać pracodawcy plik z CV, możesz mu wysłać link do swojej strony, o ile oczywiście zaakceptuje on taką formę prezentacji.

W twoim internetowym CV mogą się znaleźć podstrony: O mnie, Projekty, Certyfikaty, Galeria. Gdy tylko wypełnisz je jakimiś informacjami, staną się widoczne dla odwiedzających. W przypadku niektórych zawodów szczególnie przydatna będzie podstrona Certyfikaty, na której można umieścić zeskanowane dyplomy, świadectwa ukończenia różnych szkoleń itd. Serwis akceptuje pliki graficzne w formacie JPEG o maksymalnym rozmiarze 2 MB.

Główną wadą MyCV.pl jest to, że po opublikowaniu CV twoje dane osobowe stają się dostępne dla wszystkich. Wprawdzie nie ma tu żadnego spisu osób, które już stworzyły swoje CV, niemniej metodą zwykłego podstawiania loginów do domeny mycv.pl można bardzo łatwo poznać adresy zamieszkania, numery telefonów i inne poufne informacje dotyczące użytkowników serwisu. Aby temu zapobiec, wystarczyłoby zaimplementować prosty mechanizm generowania linków zastępczych - bardzo długich i składających się z losowych znaków.

Plusy:

- CV dostępne zarówno w Internecie, jak i w pliku

- podstrony z dodatkowymi informacjami

- gotowe wzory CV

- liczne porady

Minusy:

- brak mechanizmów ochrony danych osobowych po opublikowaniu CV

Podsumowanie: serwis pozwala szybko i łatwo stworzyć i opublikować profesjonalnie wyglądające CV, niestety pozbawiony mechanizmów ochrony danych osobowych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: