Uwaga! Budziki w Androidzie nie działają!

Nie obudził Cię dziś rano budzik? Spokojnie - to tylko nowa awaria aplikacji Zegar od Google, która domyślnie jest budzikiem w sporej ilości smartfonów.

Zegar Google to domyślna aplikacja, która odpowiada za obsługę budzików w systemie operacyjnym Android. Jeżeli korzystasz z urządzenia, które nie ma rozbudowanej nakładki graficznej producenta, to z pewnością ustawiasz budziki właśnie w Zegarze Google.

Czysty Android na Pixelu 5
Źródło: pcworld.com

Czysty Android na Pixelu 5

Źródło: pcworld.com

Do sieci trafiło mnóstwo jednogwiazdkowych recenzji aplikacji Zegar Google. Okazuje się bowiem, że aplikacja się zepsuła i automatycznie wyłącza wszystkie zaplanowane alarmy.

Zobacz również:

  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • Oto Samsung Galaxy S22! Zobacz pierwsze grafiki!
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [24.09.2021]

Na Reddicie znajdziemy mnóstwo niezadowolonych użytkowników, którzy donoszą, że aplikacja Zegar na ich telefonie zwariowała. Problem jest poważny, ponieważ dotyczy zaplanowanych wcześniej budzików, które są automatycznie wyłączane przez system. Oznacza to, że aplikacja może nas nie obudzić.

Problem potwierdzono już na smartfonach Google, Samsunga, OnePlusa oraz Xiaomi.

Do czasu wydania oficjalnego oświadczenia prasowego Google oraz aktualizacji aplikacji Zegar warto zaopatrzyć się w inną aplikację z funkcją alarmów. Dzięki niej będziemy mieli problem, że nie zaśpimy do pracy.