Uwaga! Oszuści wykorzystują protesty kobiet

Cyberprzestępcy są obecnie wyjątkowo kreatywni, a co za tym idzie groźni. Tym razem oszuści postanowili wykorzystać protesty kobiet, które mają miejsce w całym kraju.

Uwaga! Oszuści wykorzystują protesty kobiet

Hakerzy, cyberprzestępcy czy oszuści nigdy nie próżnują. Bandyci wykorzystują każdą lukę i sytuację, która pozwala im na łatwy zarobek. Z pewnością słyszeliście o wyłudzeniach pieniędzy na tzw. "wnuczka". Również w sieci oszuści bardzo często poszywają się pod inne firmy czy instytucje, jak firmy kurierskie, banki czy nawet policję.

Jak donosi CERT Polska, tym razem cyberprzestępcy postanowili wykorzystać obecną sytuację społeczno-polityczną w naszym kraju i do swoich niegodziwych praktyk wykorzystują strajki i protesty kobiet.

Jeśli korzystacie z Facebooka, to uważajcie na wyjątkowo sensacyjne wiadomości dotyczące strajków. Według CERT Polska, to właśnie za pomocą tego typu wiadomości (mówiących m.in. o pobiciu demonstranta przez policję) cyberprzestępcy wabią ofiarę, która chcąc obejrzeć rzekomy materiał loguje się na już fałszywej stronie i tym samym udostępnia oszustom swoje dane.

Uważajcie zatem na wszystkie podejrzane linki na Facebook'u, są one nagminnie wykorzystywane przez internetowych oszustów do wykradania danych.

Zobacz również: Windows Defender najlepszym antywirusem w tym roku?