Uwaga na Googkle.com!

Eksperci ostrzegają internautów przed serwisem internetowym, dostępnym pod adresem bardzo przypominającym Google.com. Wejście na stronę www.googkle.com sprawia, że komputer zostaje zaatakowany przez kilka różnych koni trojańskich, robaków oraz oprogramowanie typu spyware'a.

Nazwa strony nie została wybrana przez jej twórców przypadkowo - wpisanie 'googkle.com' zamiast 'google.com' to dość częsta literówka (jej przyczyną jest fakt, iż litery l i k znajdują się obok siebie na klawiaturze QWERTY).

Z alertu opublikowanego przez firmę F-Secure wynika, że po wejściu na taką stroną komputer atakowany jest przez kilka różnych złośliwych programów - m.in. konie trojańskie oraz robaki. Część z nich rozprzestrzenia się poprzez błędy w przeglądarce Internet Explorer - dlatego mogą zainfekować system bez żadnej akcji ze strony użytkownika.

Sposób na zabezpieczenie się przed zagrożeniem jest prosty - wystarczy uważnie wpisywać adres http://www.google.com i pod żadnym pozorem nie odwiedzać opisanej powyżej strony.


Zobacz również