Uwaga na SMS-owy atak! Znają nasze imię...

Przy wykorzystaniu strony pobierzfoty.pl oraz wiadomości SMS przestępcy próbują wyłudzić pieniądze od właścicieli telefonów komórkowych. Uważajcie!

Na czym polega atak?

Na telefon dostajemy wiadomość SMS, w której widnieje nasze imię, zachęta do obejrzenia zdjęć na stronie pobierzfoty.pl oraz przyznany nam kod aktywacyjny.

Jeżeli damy się złapać i wejdziemy na wspomnianą stronę wpisując otrzymany kod zostajemy przekierowani na drugą stronę wymagającą wpisania naszego numeru. Jeżeli będziemy uparci i wpiszemy go w przeznaczone do tego pole, a następnie wpiszemy również otrzymany SMS-em PIN...stracimy pieniądze. Pole to bowiem pochodzi z zewnętrznej domeny hxxp://huehue.pl/tpl/ramka.html i zostało tak przygotowane, abyśmy nie widzieli znajdującego się pod nim regulaminu:

Poprzez wprowadzenie na stronę numeru PIN, użytkownik potwierdza zaakceptowanie Regulaminu Serwisu.

Koszt tej usługi to 4,92PLN/ 3 dni z VAT. Koszt operatora WAP/GPRS nie jest wliczony w cenę, jednorazowa opłata aktywacyjna dla abonentów sieci Orange oraz T-Mobile to 4,92PLN z VAT.

Oświadczam, że jestem właścicielem numeru telefonu komórkowego, który został wprowadzeny na stronę landingową serwisu w celu skorzystania z usługii Mobile Dialogue Sp. z o.o. (Warszawa, Aleja Niepodległości 18). Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Mobile Dialogue Sp. z o.o. oraz od jej partnerów, na numer telefonu komórkowego udostępniony w związku z udziałem w serwisach Mobile Dialogue Sp. z o.o.

Jakich numerów się wystrzegać?

Obecnie wykorzystywane przez cwaniaków numery to:

883213945

792925497

726803389

Prawdopodobnie z czasem zostaną one zablokowane, co oczywiście spowoduje tylko, że do nielegalnego procederu zakupione zostaną kolejne startery.

Czy można dokonać dezaktywacji usługi?

Tak. W udostępnionej instrukcji możemy bowiem przeczytać:

"Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie bezpłatnego SMS o treści STOP OK lub STOP TAK pod numer 60433."

Jeżeli szybko to zrobimy, powinniśmy stracić jedynie niespełna 5 złotych.

Skąd znają moje imię?

No właśnie. Albo ktoś, kto posiada moje dane "sypnął", albo też po prostu cwaniakom czasami udaje się trafić i dopasować imię do właściciela telefonu.

__________________________

No cóż, jeżeli ktoś się na to nabrał to...gratuluję wytrwałości!