Uwaga na fałszywe wezwania do opłaty audiowizualnej

Opłata audiowizualna prędzej, czy później zostanie wprowadzona. Co interesujące, obecnie jest ona już wykorzystywana przez oszustów.

Abonament radiowo-telewizyjny nie tylko wzbudza w społeczeństwie kontrowersje, ale może zostać także wykorzystany przez oszustów. Jak informuje bowiem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, do abonentów trafiają fałszywe "Wezwania do zapłaty", które na pierwszy rzut oka mogą wzbudzać zaufanie, ponieważ w nagłówku posiadają logo KRRiT, natomiast pod tekstem wzywającym do zapłaty widnieje podpis Przewodniczącego KRRiT i pieczątka Departamentu Kontroli Skarbowej w Ministerstwie Finansów. Oczywiście całość dopełnia numer rachunku bankowego, na który należy przelać zaległe pieniądze, który, co oczywiste, nie ma nic wspólnego z prawdziwym numerem wskazanym do przesyłania opłaty abonamentowej.

Uwaga na fałszywe wezwania do opłaty audiowizualnej

Fałszywe wezwanie do opłaty opłaty audiowizualnej

Co interesujące, oszuści stosują określenie "opłata audiowizualna". Jak wiadomo, prace nad tym rozwiązaniem (o ile tak faktycznie docelowo tak się będzie nazywało) są dopiero prowadzone. Powstaje więc pytanie, dlaczego wykorzystują tę nazwę?

Na koniec dla zainteresowanych link, pod którym znajdziecie prawidłowy dokument upomnienia wysyłany przez Pocztę Polską