Uwaga na kable do laptopów HP. Mogą wywołać pożar!

Firma HP uruchomiła program darmowej wymiany kabli wykorzystywanych m.in. przez laptopy Compaq. To ważna informacja, ponieważ jej zignorowanie może się zakończyć dla nas nawet tragicznie.

Co pewien czas producenci borykają się z wadliwymi podzespołami. Tym razem przyszła pora na firmę HP, która poinformowała o wadliwych kablach łączących zasilacze z gniazdkiem elektrycznym. Problem dotyczy notebooków HP i Compaq oraz stacji dokujących sprzedawanych pomiędzy wrześniem 2010 a czerwcem 2012 roku. Jest bardzo poważny, ponieważ w jego efekcie wadliwy kabel może się przegrzać i doprowadzić do pożaru. Tego typu zdarzenia zanotowano już na terenie Stanów Zjednoczonych.

Potencjalnie wadliwy kabel można łatwo zidentyfikować. Na złączu podpinanym do zasilacza widnieje bowiem oznaczenie "LS-15":

Uwaga na kable do laptopów HP. Mogą wywołać pożar!

Wadliwy kabel HP

Firma HP podkreśla, że nie wszystkie egzemplarze kabla są wadliwe. Zaleca jednak, aby w każdym przypadku natychmiast odłączyć go od sieci. Uruchomiła też program darmowej wymiany. Szczegóły na jego temat poznacie kontaktując się z HP za pośrednictwem tej strony.

Zobacz również:

  • Compaq powraca! Co produkować będzie submarka HP? [AKTUALIZACJA]
  • Lenovo i HP rządzą na rynku laptopów
  • Najlepszy laptop dla studenta 2021/2022