Uwaga na spam z fałszywą aktualizacją IE7!

Dziennikarze magazynu vnunet.com donoszą o nowej pladze spamu, którego zadaniem jest zachęcanie użytkowników do instalacji aktualizacji przeglądarki internetowej Internet Explorer 7.

Nie zamawiana korespondencja posiada zazwyczaj tytuł "Internet Explorer 7" i imituje wiadomość wysłaną z serwerów koncernu z Redmond (Microsoft Feature Offers). Treść wiadomości stanowi odnośnik do pobrania rzekomo nowej wersji przeglądarki internetowej IE7.

Po naciśnięciu odnośnika użytkownik zostaje przeniesiony na fałszywą stronę WWW, z której pobiera plik o rozmiarze 360 kilobajtów o nazwie update.exe. We rzeczywistości plik infekuje komputer i automatycznie pobiera niebezpieczne wirusy oraz robaki internetowe.

Zobacz również:

  • Nie możesz się dodzwonić? Oto, jak sprawdzić czy ktoś zablokował Twój numer

Podobna taktyka została zastosowana w poprzedniej serii ataków spamerskich w ubiegłym miesiącu, kiedy to internauci byli kuszeni wiadomością z odnośnikiem do roznegliżowanych zdjęć amerykańskiej aktorki, Angeliny Jolie. Warto również wspomnieć o ostatnim alercie firmy Adobe Systems, która ostrzegała przed próbami instalacji fałszywej wtyczki Flash dla przeglądarek internetowych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: