Uwaga na sterowniki do GeForce'ów - mogą powodować przegrzanie

Nvidia ostrzega posiadaczy kart graficznych GeForce przed korzystaniem z wersji sterowników do tych podzespołów noszącej numer 196.75. Producent informuje, że w wyniku wadliwego działania sterowników może dojść do przegrzania i uszkodzenia karty graficznej.

PC World Testy - karty graficzne

Producent zaleca usunięcie tej wersji driverów i przywrócenie poprzedniej, 196.21 (o ile nie została usunięta w trakcie instalacji, można zastosować procedurę przywracania) lub aktualizację do nowszej wersji, 197.13.

Zobacz również:

  • Nvidia RTX 4070 – wszystko, co wiemy, cena, gdzie kupić [18.08.2023]
  • GeForce RTX 4060 już w sprzedaży. Zgadniesz, jaką ma cenę?

Niektórzy użytkownicy, po zainstalowaniu w systemie sterowników GeForce Drivers 196.75, zgłaszali problemy z działaniem wentylatora karty. Zawiódł system automatycznej regulacji obrotów wentylatora.

Jak wynika z wpisów opublikowanych przez użytkowników na forum Nvidii, problemy objawiały się restartami systemu. Podsystemy graficzne niedostatecznie chłodzone w kilku przypadkach uległy awarii.

Jeden z użytkowników wspomnianego forum stwierdził, że w jego karcie (GeForce 9800 GT) temperatura rdzenia osiągnęła w pewnym momencie wartość 150 stopni Celsjusza, podczas gdy w normalnej sytuacji w kartcie pod obciążeniem nie powinna przekraczać 80 (taki wynik zanotował on po usunięciu wadliwych sterowników i przywróceniu poprzedniej ich wersji).

Nowości w sterownikach Nvidia GeForce Drivers 197.13 to m.in. wsparcie dla nowej generacji układów Ion, obsługa modeli kart GeForce GT 320, 330 i 340 oraz rozszerzenie obsługi trybu SLI o kolejne tytuły (m.in. Assassin's Creed 2, Battlefield: Bad Company 2, Mass Effect 2 i Napoleon: Total War). Nvidia deklaruje też, że po zainstalowaniu tych driverów nastąpi poprawa wydajności przetwarzania grafiki w grach Crysis: Warhead, H.A.W.X. i Left 4 Dead.

Więcej informacji: Nvidia


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: