Uwaga na strony z transmisjami tekstowymi (!) meczów Euro 2016 reklamowane m.in. na Wykopie

Nie daj się naciągnąć. Euro 2016 to świetna okazja dla cwaniaków, którzy próbują skusić kibiców nieograniczonym dostępem do transmisji meczów. Tak naprawdę chodzi jednak jedynie o zawarcie umowy na dostawę płatnych, drogich wiadomości SMS.

Euro 2016 to świetna okazja do naciągania internautów. Jak się można było spodziewać, nie mogła ona zostać pominięta przez cwaniaków naciągających na płatne wiadomości SMS. Wykorzystują oni specjalnie w tym celu stworzone serwisy, które reklamowane są w różnych szalenie popularnych miejscach, m.in. w serwisie Wykop.

Uwaga na strony z transmisjami tekstowymi (!) meczów Euro 2016 reklamowane m.in. na Wykopie

Wykop.pl

Po kliknięciu w link trafiamy na stronę zachęcającą do oglądania wszystkich meczów Euro 2016. Po zaskakująco krótkiej chwili na ekranie pojawia się następujący obrazek:

Uwaga na strony z transmisjami tekstowymi (!) meczów Euro 2016 reklamowane m.in. na Wykopie

Strona zachęcająca do wykupienia nieograniczonego dostępu do meczów na żywo turnieju Euro 2016

Szczególnie interesująco wygląda tutaj fragment napisany malutka czcionką:

"Klikając poniżej, akceptuję Regulamin oraz wyrażam zgodę na rozpoczęcie spełniania świadczenia przed upływem terminu do odstąpienia od umowy oraz potwierdzam że jestem świadomy utraty prawa odstąpienia od umowy w chwili przystąpienia do usługi"

Dlaczego wspomniane okno pojawia się tak szybko? Aby nie zdążyć zauważyć znajdującego się na dole strony linku prowadzącego do Regulaminu i opisu usługi, którego najważniejszy fragment brzmi:

"...to usluga subskrypcyjna. Uzytkownik otrzymuje dostep do tekstowych transmisji na zywo róznych wydarzen sportowych z calego swiata w serwisie clicnscores.pl."

Tak, tekstowych transmisji na żywo!

Przechodząc do Regulaminu dowiedzieć się można o zamówieniu usługi płatnych SMS-ów, z których jeden kosztuje 6,15 zł brutto.