Uważajcie na Watch Dogs w pirackiej wersji z przykrą niespodzianką

W serwisach torrentowych pojawiła się piracka wersja gry Watch Dogs. Uważajcie na nią, ponieważ zawiera przykrą niespodziankę, która zamieni Wasz komputer w koparkę Bitcoinów.

Jutro firma Ubisoft rozpocznie sprzedaż oczekiwanej przez wielu graczy gry Watch Dogs w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Jak to już miało miejsce w przypadku wielu wcześniejszych tego typu gorących tytułów, piracka wersja gry na PC pojawiła się w serwisach torrentowych. Oczywiście tysiące osób zdecydowało się na jej pobranie świadomie, lub nieświadomie ryzykując zainfekowanie komputera. Niestety w ich przypadku sprawdził się czarny scenariusz: piracka gra zawiera w sobie nieprzyjemny dodatek w postaci złośliwego kodu, w ich przypadku służącego do kopania Bitcoinów.

Oznacza to więc, że osoby, których komputer zostanie zainfekowany, staną się w rękach cyberprzestępców maszynką do zarabiania pieniędzy. Niestety związane to jest z potężnym obciążeniem systemu, za które odpowiada między innymi proces o nazwie "winlogin.exe" (nie mylić z winlogon.exe). Co więcej, niektóre ofiary infekcji skarżą się też na niestabilności systemu.

Zobacz również:

  • Katastrofalne skutki - jedna ze światowych giełd kryptowalut zaatakowana
  • Civilization VII - plotki, przecieki, data premiery... i co byśmy chcieli zobaczyć w grze [Aktualizacja]