Uwe Boll do zabicia w Postal 3

Ostatnio motyw zabijania w grach komputerowych postaci powszechnie znanych staje się coraz bardziej modny. Najpierw mieliśmy informację o tym, że w najnowszej odsłonie GTA pojawi się Jack Thompson, słynny prawnik i wojownik o dobro oraz sprawiedliwość dziejową. Teraz, w trzeciej części gry Postal, gracze ujrzą postać okrytego złą sławą reżysera, Uwe Bolla.

Informacja ta jest dosyć zaskakująca. Uwe Boll to niemiecki reżyser, który najbardziej wsławił się nieudanymi ekranizacjami gier komputerowych. W swojej karierze nakręcił miedzy innymi "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale", "BloodRayne" oraz "Alone in the Dark: Wyspa Cienia".

Prawdą jest, że jego produkcje przyprawiają fanów gier komputerowych o ból głowy. Filmy Bolla oceniane są przez krytyków filmowych nadzwyczaj nisko i zwykle okazują się klapą.

Autorzy gry Postal postanowili zemścić się za nieudaną ekranizację. Umieszczą więc postać reżysera w najnowszej odsłonie swojej gry, Postal 3. Każdy gracz żądny pomszczenia zepsutych pomysłów na film będzie mógł raz na zawsze rozprawić się z reżyserem.

O tyle o ile w przypadku GTA pomysł wciągnięcia do gry Jacka Thompsona był zabawny, to w przypadku Postal jest on wtórny i trochę... Niesmaczny. Bardziej wydaje nam się, że jest to chęć zareklamowania gry, która w niektórych recenzjach wypada niewiele lepiej niż najgorsze filmy Uwe Bolla.