Uwolnij swój komputer!

W sobotę, 7 maja, w Poznaniu odbędzie się impreza pod hasłem "Uwolnij swój komputer, czyli majówka z Pingwinem". W programie m.in. prezentacja i warsztaty na temat systemu Linux oraz Wolnego Oprogramowanie dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nim zetknąć lub są jego początkującymi użytkownikami.

W części warsztatowej przewidziano m.in. pokaz instalacji i obsługi Linuxa, warsztaty obsługi programów do grafiki, multimediów, internetu, poczty, edytorów tekstu, składu i gier oraz pokaz filmu "Kod" - o idei wolnego oprogramowania oraz jego twórcach.

W wieczornej części 'zabawowej': turniej "Frozen Bubble" - kultowej gry linuksowej, pokaz filmów sf ekipy Plan 9, a także balety w nowofalowych i elektronicznych rytmach lat 80-tych. Organizatorem jest Grupa Przyjaciół Linuxa, czyli połączone siły poznańskiego oddziału PLUG, Stowarzyszenia Alternatywnej Edukacji Informatycznej ACTUS, oraz "niezrzeszonych" sympatyków i użytkowników Linuksa. Początek imprezy o godz. 16.00, w sqocie ROZBRAT przy ul. Pułaskiego 21a w Poznaniu.

Więcej informacji

http://poznan.linux.org.pl

http://www.rozbrat.org


Zobacz również