Uzyskaj system Windows 10 nareszcie wygląda jak trzeba

Nareszcie można będzie naprawdę odrzucić ofertę darmowej aktualizacji do Windows 10.

Użytkownicy Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli zdobyć za darmo Windows 10 jeszcze tylko przez miesiąc (do 29 lipca). Tym z nich, którzy nie chcieli skorzystać z tej oferty z pewnością przez rok od premiery "dziesiątki" mocno we znaki dała się aplikacja Uzyskaj system Windows 10. Microsoft wykorzystał ją bowiem do nachalnej polityki aktualizacyjnej stosując różne sztuczki, które doprowadzały nawet do tego, że niektórym osobom Windows 10 zainstalował się bez ich wiedzy.

Uzyskaj system Windows 10 w końcu działa jak należy

Jedną z takich osób jest Amerykanką Teri Goldstein, która wniosła pozew do sądu za samoczynną instalację Windows 10 na jej firmowym komputerze. Nie przebiegła ona prawidłowo i doprowadziła do strat finansowych. Microsoft zdecydował się na podpisanie ugody i zapłacenie 10 tys. dolarów odszkodowania chcąc uniknąć procesu sądowego, którego wyrok mógłby wywołać falę pozwów podobnie potraktowanych przez Uzyskaj system Windows 10 użytkowników.

Dzisiaj mamy już też potwierdzenie, że powyższa ugoda wpłynęła korzystnie na podejście Microsoftu do działania wspomnianej aplikacji aktualizacyjnej. Na miesiąc przed końcem jej działania wprowadził bowiem zmiany powodujące, że nareszcie wygląda tak jak powinna, czyli posiada w widocznym miejscu zestaw trzech przycisków: rozpoczynającego instalację natychmiast, pozwalającego na przełożenie instalacji na inny termin, pozwalającego na odrzucenie darmowej oferty.

Uzyskaj system Windows 10

Uzyskaj system Windows 10

"Chcemy, aby ludzie z własnej woli wybierali nasz system operacyjny, a w dalszej perspektywie po prostu go pokochali." - powiedział Terry Myerson, szef działu Windows, opisując powód wprowadzenia zmian w oknie aplikacji Uzyskaj system Windows 10.

Na koniec dodam jeszcze tylko, że na moim komputerze opisywanych zmian jeszcze nie widać.