Użyteczny gadżet

Jeśli potrzebujesz przenośnego komputera głównie do pisania i odczytywania listów, nie musisz nosić z sobą PowerBooka za 4000 USD. Za jedyne 200 USD kupisz przenośny edytor tekstów - AlphaSmart 3000.

Przenośny edytor tekstów AlphaSmart 3000 jest przeznaczony głównie dla młodzieży szkolnej, ale urządzenie może być wykorzystywane do wszelkich zadań wymagających szybkiego i wygodnego generowania, edytowania i odbierania informacji tekstowych. Komputerek waży niecały kilogram, ma grubość na dwa cale i jest wyposażony w wyraźny ekran wyświetlający przejrzyście tekst bez względu na warunki oświetleniowe. Pełnowymiarowa klawiatura zapewnia komfort pisania, a trzy baterie AA pozwalają na nieprzerwaną pracę przez 200-00 godzin.

AlphaSmart 3000 wprawdzie nie wykonuje zbyt wielu funkcji, ale swoją podstawową rolę, czyli edycję tekstu spełnia doskonale: mamy do dyspozycji opcje sprawdzania pisowni, wygodne "wytnij i kopiuj" oraz opcje wyszukiwania. Pamięć mieści 100 stron tekstu w maksymalnie ośmiu oddzielnych plikach. Dane można przesyłać w obie strony pomiędzy AlphaSmart 3000 a komputerem PC i Mac za pomocą przewodów Get Utility i portów USB lub promieni podczerwonych w modelach wyposażonych w port IR. Poza tym za pomocą tradycyjnego portu seryjnego można podłączyć urządzenie do dowolnej drukarki.

Kolejny model AlphaSmart będzie dodatkowo wyposażony w modem i podstawowe oprogramowanie do obsługi poczty elektronicznej i korzystania ze stron WWW. Model podstawowy AlphaSmart 3000 kosztuje 199 USD, a wersja z portem IR - 224 USD.


Zobacz również